Zalety i możliwości

Pompa ciepła: komfortowa i korzystna cenowo – Dimplex udowadnia, że jest to możliwe. Pompy ciepła Dimplex wykazują się najwyższym komfortem grzewczym przy jednocześnie bezkonkurencyjnie korzystnych kosztach eksploatacji. Są one innowacyjne i przyszłościowe, ponieważ dysponują nieograniczonym ciepłem ze środowiska naturalnego. Zależnie od potrzeb Dimplex oferuje systemy „skrojone na miarę”, które posiadają też zdolność integracji z istniejącym systemem ogrzewania budynku – czy to do ogrzewania i chłodzenia, czy też do przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Szczęśliwa rodzina

Pompy ciepła podwyższają wartość danego budynku. Pompy ciepła Dimplex pracują znacznie bardziej ekonomicznie niż konwencjonalne ogrzewania olejowe i gazowe, których koszty eksploatacji są do trzech razy większe. W niedalekiej przyszłości na wartość danego budynku będą wpływać także koszty opałowe. Zainstalowanie ogrzewania z pompą ciepła powoduje wzrost wartości nieruchomości.

Czy można połączyć pompę ciepła z grzejnikami? Instalacje ogrzewania z pompami ciepła pracują najbardziej efektywnie z niskimi temperaturami zasilania – tak jak w przypadku ogrzewania powierzchniowego. Jednak również w połączeniu z grzejnikami, które pracują zazwyczaj z temperaturami do 60 °C, widoczne są wyraźne oszczędności w kosztach eksploatacji.

Pewna przyszłość bez ognia i płomienia. W przypadku pompy ciepła chodzi o czynnik grzewczy, który nic nie spala, nie stanowi więc ryzyka pożaru. Odpada także niebezpieczeństwo związane z ulatnianiem się gazu, względnie wyciekaniem oleju. Z tego względu pompa ciepła należy do najbardziej bezpiecznych metod grzewczych. Ponieważ do jej eksploatacji nie jest potrzebny ani komin, ani też zbiornik oleju, nie ma kłopotów z zanieczyszczeniami, sadzą i nieprzyjemnymi zapachami.

Czytaj więcej:

 

Źródło: Dimplex.de